«Львівська реберня» в центрі Одеси опинилась в епіцентрі скандалу

«Львівська реберня» в центрі Одеси опинилась в епіцентрі скандалу

 В Одесі розпалюється скандал з рестораном "Реберня", який відкрився в центрі міста наприкінці квітня. Відвідувачі звернули увагу на малюнки в цьому ресторані, які висміюють символи Одеси - Дюка Рішельє і Катерину Велику.  Одесити вважали їх образливими, хоча сам заклад став популярним, ,- інформує headlines Украина.

Найбільше обурення викликали два постери: на одному - російська імператриця Катерина II стоїть з валізами, вказуючи рукою на табличку з написом "Ростов", на іншому - генерал-губернатор Арман де Рішельє (він же – Дюк), якого ресторатори супроводили написом "Понаїхало".

Ще один столик з відвідувачами прикрашає стіна з зображенням червоного язика, проткнутого цвяхом. Картина називається "Мова". Треба розуміти так, що це «пришпилили» російську мову.

Є й інші суперечливі малюнки. Наприклад, "Джоконда" в кашкеті УПА і з автоматом "Шмайссер". На одній зі стін зображений молодий чоловік, який викидає царський скіпетр - натяк на ту ж Катерину Другу.

Деяким промайданівским активістам це сподобалося - мовляв, тепер у "патріотів" буде в Одесі свій автентичний ресторан. Але у більшості одеситів ніякої радості подібне дизайнерське рішення не викликало і дало поштовх бурхливому обговоренню цієї теми в соцмережах.

Ось тільки деякі з відгуків:

«Неприємно, що заклад, який прямо в центрі нашого міста веде бізнес і заробляє тут гроші, з неповагою і насмішкою відноситься до історії і культурі нашого міста»;

«Катерина - засновниця нашого міста, робити малюнки з відправкою її в Ростов - некоректно. Дюк був зовсім не останньою людиною в місті, який дуже багато зробив для розвитку Одеси. Дюк сюди не "понаїхали" на відміну від реберні. Це людина, чию пам'ять поважають в нашому місті»;

"Одеса - місто, в якому багато приїжджих. По суті, 90% одеситів є приїжджими в кількох поколіннях, та й взагалі Одеса засновувалася як місто "приїжджих".

На їхню думку, Одеса - портове місто. І саме ті, що "понаїхали", споконвіку створювали ту особливу "одеську атмосферу", яка стала візитною карткою міста саме завдяки своєму національному і культурному різноманіттю. І це не лише німкеня Катерина II, за чиїм указом побудовано портове місто, і герцог де Рішельє – його градоначальник. Це - француз Ланжерон, іспанець Дерибас, грек Маразлі, англієць Кобле, знамениті архітектори - Влодек, Боффо, Бернардацці, Торрічеллі, Коклен. Згадують тут і купців Анатра, Ралі і Родоконакі, археолога Бларамберга, письменника Олешу, поета Міцкевича, декабриста Поджіо…

З приводу малюнка з язиком, автори зазначають, що "місто від дня свого заснування було і є російськомовним".

Блогер Юрій Ткачов написав, що в закладі створена "антиодеська атмосфера" і свою публіку він знайде серед тих, хто не любить одеську культуру і намагається переробити її "під себе».

Зараз в соцмережах навіть закликають бойкотувати цей ресторан, але при цьому відзначають, що бойкот "вийде" тільки восени, коли туристи роз'їдуться.

До речі, Катерина I, яку часто називають засновницею міста, такою є частково. Поселення тут виникло задовго до її народження. Раніше на місці Одеси знаходилася генуезька факторія, потім представники князівства Литовського заснували тут фортецю, пізніше захоплену і перейменовану турками-османами в фортецю Хаджибей. Фортеця була захоплена в 1789 році російськими військами під проводом каталонця Хосе де Рібаса і запорізькими козаками під проводом Антона Головатого та Захарія Чепіги. Тоді фортеця стала містом і була перейменована в Одесу. До нього активно стали залучати колоністів: євреїв, греків, німців, болгар, сербів та інших, які і сформували неповторний вигляд і культуру міста. Але саме Катерина вона своїм рескриптом поклала початку будівництва гавані, купецької пристані і генплану міста в загальному.

І Дюк - герцог де Рішельє - також не є засновником Одеси, бо місто на той момент, коли він став його градоначальником, вже існував 8 років. Але саме завдяки Дюку Одеса перетворилася на багате торгове місто, на його замовлення був побудований Оперний театр, він відкривав школи, гімназії та пансіони. За його указом був також заснований Нікітський ботанічний сад в Ялті.


Прокоментуйте Як:

Прокоментуйте (0)