Під загрозою депортації з Росії опинились 150 тисяч українців

Під загрозою депортації з Росії опинились 150 тисяч українців

16 квітня МВС РФ в ультимативній формі зажадало від країн СНД до 15 червня забрати своїх нелегальних мігрантів, які перебувають на території Росії. В іншому випадку Москва загрожує вжити заходів аж до закриття кордонів, якщо її вимоги не будуть виконані.

У середині грудня російський президент Володимир Путін своїм указом продовжив терміни тимчасового проживання мігрантів в Росії в зв'язку з коронавірусів до 15 червня 2021 року.

Невдовзі цей термін минає і громадяни, які незаконно перебувають на території Росії, повинні до 15 червня покинути країну. За даними МВС, в РФ перебувають 152 тисячі громадян України, 332 тисяч громадян Узбекистану, 247 тисяч - з Таджикистану.

"Якщо ми з вами цю чисельність до 15 червня не приберемо, як того передбачає указ президента, ці люди будуть піддані покаранню аж до видворення і закриття кордонів", - сказав заступник глави МВС РФ Олександр Горовий на засіданні Міжпарламентської асамблеї СНД.

Таким чином, Росію мають покинути 150 тисяч громадян України.

 Російські закони регламентують перебування в країні іноземних громадян, у тому числі України.

Згідно законодавства, українець при в'їзді в Росію отримує міграційну карту, яка гарантує перебування на території РФ протягом 90 днів. Протягом семи днів після в'їзду він зобов'язаний оформити реєстрацію.

Через три місяці  надається можливість один раз продовжити термін перебування ще на 90 днів без виїзду за кордон.

Але потім українець зобов'язаний виїхати, а повернутися в Росію він зможе лише через півроку.

Якщо громадянин України не планує залишати РФ, він повинен оформити який-небудь дозвільний документ. Найпростіший з них - патент на роботу. Він оформляється мінімум на рік  і продовжується необмежену кількість разів.

Правило знаходження в Росії українців в формі 180 через 180 днів також не стосується тих, у кого є дозвіл на тимчасове проживання (РВП), вид на проживання (ВНЖ), хто подав документи на громадянство і очікує відповіді МВС, а також висококваліфіковані фахівці, біженці, які офіційно оформили цей статус, студенти державних вузів.

В останні роки депортація українців з Росії не носила масовий характер. Як правило, це відбувається безпосередньо на кордоні: людина намагається виїхати з РФ, прикордонники фіксують порушення термінів перебування і видають документ про депортацію.

Депортація здійснюється за рахунок іноземного громадянина.


Прокоментуйте Як:

Прокоментуйте (0)