Кінець пандемії не за горами? Вчені знайшли універсальний захист від коронавірусу

Кінець пандемії не за горами? Вчені знайшли універсальний захист від коронавірусу

Американські вчені виявили існування перехресного імунітету до COVID-19 та інших коронавірусних інфекцій, які циркулюють серед людей і викликають звичайну застуду. Вони порівняли зразки крові, зібрані до пандемії, і зразки, взяті у пацієнтів з COVID-19. При цьому виявили так зване універсальне антитіло, яке продукують В-лімфоцити, "запам'ятавши" простудний коронавірус і активувавшись після зараження SARS-CoV-2,- інформує headlines Украина.

 "Універсальні антитіла до коронавірусу можуть стати відправною точкою для вакцин більш широкої дії", – повідомляють на сайті Інституту Скріппса.

Зазначається, що в пізніших тестах антитіло також нейтралізувало SARS-CoV-1 – коронавірус, що викликає атипову пневмонію, спалах якої відбувся на початку 2000-х років.

"Ще один смертельний коронавірус, імовірно, знову зʼявиться в майбутньому, і коли це станеться, ми хочемо бути краще підготовленими. Наша ідентифікація крос-реактивного антитіла проти SARS-CoV-2 і більш поширених коронавірусів є перспективною розробкою на шляху до вакцини або терапії широкої дії", – зазначив імунолог Денніс Бертон.

Експерти вважають, що антитіло зв'язується головним чином зі сталою частиною спайкового білка коронавірусу, яка не сильно змінюється від штаму до штаму.

Нагадаємо, раніше вчені заявили, що індійський штам коронавірусу починає домінувати у світі. Тому він може викликати "потужний вибух пандемії", з яким людство ще не стикалося.

Також повідомлялося, що вакцини компаній Pfizer-BioNTech і AstraZeneca захищають від нових штамів, зокрема індійського і британського. Однак для високої ефективності необхідно ввести дві дози препарату.

Джерело


Прокоментуйте Як:

Прокоментуйте (0)